Hronika

Bivšoj gradonačelnici Niša određen pritvor do 30 dana

Policija, foto: Pixabay.com

Zbog mogućnosti uticaja na svedoke, bivšoj gradonačelnici Niša D.S. određen je pritvor do 30 dana. Pritvor je određen i Z.S. vlasniku ,,Sim puk gradnje“ iz Malošišta i D.S. i D.N. vlasnicima ,,Vodomonteri Lalinac“.

Bivša gradonačelnica i vlasnici ovih preduzeća uhapšeni su u petak i potom im je određeno zadržavanje do 48 sati. Juče su saslušani, a bivša gradonačelnica se branila ćutanjem.

D.S. se sumnjiči da je korišćenjem svog službenog položaja od 16.3.2022. do 9.7.2024. godine angažovala PR Vodomonteri iz Lalinca i PD Sim puk gradnja za izvođenje raznih građevinskih radova, suprotno odredbama zakona.

Radovi su se odvijali uglavnom na vodovodnoj i kanalizacionoj mreži Niša, primenjujući odredbe Zakona o smanjenju rizika od katastrofa i upravljanju vanrednim situacijama i drugih propisa po ovom Zakonu, iako se nije radilo o vanrednim situacijama, a ne primenjujući Zakon o javnim nabavkama.

Pročitajte i:

Najnovije vesti na portalu

Info za putnike

Privremene izmene u gradskom i prigradskom prevozu tokom Uskrsa i školskog raspusta u Nišu

Politika

U Vladi Srbije i ministarka iz Niša!

Svaka čast!

SVETSKO PRIZNANJE: Svrljiški belmuž proglašen za najbolje jelo od sira na svetu!

Svaka čast mladiću

Mladić iz Malog Krčimira pokazuje da se na selu može lepo živeti: Anđelo Petković – čuvar tradicije i prirode